Najzdrowsze rośliny do sypialni oczyszczające powietrze

Najzdrowsze rośliny do sypialni oczyszczające powietrze

Obecnie wiele czasu spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach, co raczej niekorzystnie wpływa na nasze samopoczucie. By czuć się w pełni zregenerowanym i w pełni sił, tak jak tlenu, potrzebujemy chwili na łonie natury. Zimowa aura niestety temu nie sprzyja, jednak istnieje szansa, by poczuć naturę także w swoim domu. Wystarczy, że postawimy na najzdrowsze rośliny do swojej sypialni. Na co zwrócić uwagę i jakie kwiaty będą tymi idealnymi? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Jakie są najzdrowsze kwiaty do sypialni?

Urządzając sypialnię warto zwrócić uwagę na to, by kwiaty które się w niej znajdą pełniły funkcję oczyszczaczy powietrza. To trend, który jest obecny w aranżacji wnętrz od kilku dobrych lat i pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, zbliżając nas do natury. To poniekąd filozofia życia, która inspiruje do otaczania się roślinnością w każdym wydaniu, ale także życia w zgodzie z jej rytmem, który rzutuje na korzystanie ze światła naturalnego, regulowanie temperatury otoczenia... Ustawiając w naszym wnętrzu odpowiednie rośliny sprawimy, że upiększą nam wnętrze, ale i pomogą się zrelaksować.

Piękny i niebanalny: storczyk

Oczywiście każde wnętrze ma swój indywidualny charakter, w który należy trafić także wybierając odpowiednie rośliny. Nowoczesne kompozycje stworzymy z bajecznych storczyków. Te wspaniałe, egzotyczne rośliny możemy uprawiać we własnym mieszkaniu jako najzdrowsze kwiaty do sypialni. Co najciekawsze - storczyki nie są zbyt trudne w pielęgnacji. Wymagają rozproszonego światła i ostrożnego podlewania, chociaż uwielbiają zraszanie. Posiadają  właściwości nawilżające i oczyszczające powietrze, a nocą dotleniają sypialnię pochłaniając dwutlenek węgla. Wyjątkowo pięknie prezentują się zestawione w kilku pastelowych donicach, choć dosyć niebanalną aranżację stworzy także grono storczyków w drewnie, wysypanym keramzytem i obłożonym mchem.

Aloes do sypialni

Roślina w oryginalnej efektownej osłonce to nie byle jaki detal, ale dodatek, który potrafi upiększyć wnętrze. Osłonki przypominające formy jakby złożone z papieru czy kanciaste bryły najlepiej wyglądają w seriach po dwie, trzy rośliny. Do mniejszych sadzimy niskie sukulenty o mięsistych liściach, a do większych idealnie sprawdzi się aloes zwyczajny. Aloes do sypialni doskonale prezentuje się w każdym wnętrzu i zaskakuje swoimi licznymi leczniczymi właściwościami.  Oprócz tego, że naturalnie filtruje powietrze z zanieczyszczeń i wytwarza tlen, do jego zalet należy zaliczyć doskonałe nawilżenie powietrza i bezsprzecznie najskuteczniejsze właściwości antybakteryjne. Aloes preferuje słoneczne stanowisko i wysoką temperaturę pokojową, ale pamiętajmy, by podlewać go oszczędnie i nigdy, przenigdy prosto na liście. Na naszym blogu znajdziesz więcej wskazówek, jak hodować aloes w domu.

aloes do sypialni

Zapomniane paprocie

Zielona oaza w naszej sypialni to gwarancja zdrowia i relaksu. Po ciężkim dniu możemy odpocząć m.in. wśród pięknych paproci, które należą do jednych z najzdrowszych kwiatów do sypialni. Oprócz tego, że wyglądają po prostu zjawiskowo, korzystnie wpływają na nasz organizm, neutralizując promieniowanie emitowane przez telewizor czy komputer. Mało wymagające doskonale nawilżają i oczyszczają powietrze z substancji toksycznych. Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że skutecznie usuwają z otoczenia formaldehyd, ksylen oraz wszelkiego rodzaju alkohole. Zapewniając im stałą wilgotność podłoża oraz cieniste miejsce o umiarkowanej temperaturze, pomogą Wam stworzyć w sypialni atmosferę spokoju i wyciszenia.

Dlaczego warto inwestować w zdrowe kwiaty do sypialni?

Mieszkańcy domów pełnych zdrowych roślin poprawiających jakość powietrza z pewnością nie będą narzekać na zdrowie. Jeżeli zwykłe rośliny potrafią doskonale się bronić przed związkami toksycznymi, wielką arogancją byłoby nie wykorzystać ich dobroczynnych właściwości w swoim domu.

Przewiń