Jak wyglądać młodziej? Naturalne sposoby na młody wygląd - Część 1

Jak wyglądać młodziej? Naturalne sposoby na młody wygląd - Część 1

Jak wyglądać młodo w każdym wieku?

Młody wygląd pomoże nam zachować odpowiednia pielęgnacja, zdrowe odżywianie oraz sen. Dobór odpowiednich kosmetyków, spożywanie produktów bogatych w witaminy i minerały, a co więcej odpowiednio dostosowana długość snu, są podstawowymi, ale jednocześnie najważniejszymi czynnikami, które wpływają na nasze zdrowie oraz wygląd zewnętrzny. A zatem, jak wyglądać młodziej, niezależnie od tego, ile tak naprawdę mamy lat?

.

Naturalne sposoby na młody wygląd

 Ceramidy to naturalne substancje organizmu występujące w warstwie rogowej naskórka. Ich głównym zadaniem jest ochrona warstwy naskórka przed utratą wody i czynnikami zewnętrznymi. Ceramidy wpływają nie tylko na skórę, ale także na włosy, silnie je nawilżając, zapobiegając rozdwajaniu  końcówek i całkowicie je odbudowując. Wraz z wiekiem ilość ceramidów wytwarzanych przez organizm zmniejsza się, a po 40–stce możemy zacząć obserwować ich brak, czego skutkiem są między innymi zmarszczki.

W sposób naturalny, ceramidy najlepiej i najskuteczniej uzupełnisz poprzez stosowanie oleju arganowego i kremów arganowych, ponieważ to one zawierają niezbędne kwasy tłuszczowe i są wchłaniane przez naskórek. W dodatku olej arganowy możesz stosować także na włosy, co jest dodatkową zaletą, tego „płynnego złota Maroka”. Zawiera także ogromne ilości witaminy E, która jako silny przeciwutleniacz, przyczynia się do opóźnienia procesów starzenia.

♦ Zdrowe odżywianie sprawi, że nie tylko będziemy wyglądać, ale także będziemy czuć się młodziej. Wystarczy tylko jeść produkty pełnowartościowe i nieprzetworzone, by już po kilku dniach czuć się młodziej i tak wyglądać! Im prościej tym lepiej, dlatego dodatkowo możesz swoją dietę uzupełnić w witaminy i niezbędne do życia aminokwasy, stosując sok z Aloesu z miodem. Aloe Vera wykazuje pozytywne działanie na cały układ pokarmowy. Mukopolisacharydy i enzymy chronią błonę śluzową żołądka. Inne wartości odżywcze zawarte w aloesie, mają działanie przeciwzapalne i przyspieszające gojenie. Dodatkowo Aloes pomoże przy zrzuceniu zbędnego tłuszczyku, ponieważ wspiera pracę metabolizmu oraz wpływa na lepsze trawienie. Działa antyoksydacyjne i antybakteryjnie oraz wspomaga zdrowe wypróżnienie się, co doprowadzi do zmniejszenia uczucia wzdęcia i przesytu.

♦ Sen odmładza i regeneruje nasze ciało i umysł. Długość snu zależy w dużej mierze od wieku. Osobom dorosłym zaleca się spać minimum 8 godzin dziennie, aby porządnie się wyspać. Sen dzieli się na 4-etapową fazę NREM, czyli głęboki sen oraz fazę REM, które następują po sobie od 4 do 5 razy w ciągu nocy. Podczas 1.5 godzinnych faz snu organizm wydziela hormon wzrostu, który wpływa na poziom tłuszczu w organizmie, wygląd, wzrost, poziom energii i wiele innych. Dobry sen przyczynia się do polepszenia wyglądu zewnętrznego i ogólnego poziomu energii w ciągu dnia oraz pozytywnie wpływa na nasz układ immunologiczny, obniżając poziom cząsteczek zapalnych wystepujących w naszym organiźmie. Sen obniża również kortyzol, czyli hormon odpowiadający za stres. Podczas snu możemy znacząco zmniejszyć jego poziom. 

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code
Przewiń