Jak rozpoznać prawdziwy sok z aloesu?

Jak rozpoznać prawdziwy sok z aloesu?

„Lekarz leczy, natura uzdrawia” 

- Hipokrates 

 

Aloes jest rośliną o wielu właściwościach zdrowotnych. Z powodzeniem jest wykorzystywany w medycynie, farmacji i kosmetologii. 

Coraz więcej osób zastanawia się czy sok aloesowy poprawi ich kondycję zdrowotną, a także w jaki sposób rozpoznać “prawdziwy” sok z aloesu. 

Opiszemy to wszystko w dzisiejszym artykule.  

Sok z aloesu - na co pomaga?

Sok z aloesu doskonale sprawdzi się jako medykament w co najmniej kilku różnych schorzeniach. Przede wszystkim świetnie działa na układ pokarmowy, a więc będzie pomocny w przypadku zaparć, wrzodów i nieżytu żołądka oraz stanów zapalnych przewodu pokarmowego. Aloes przyspiesza także przemianę materii i wspomaga odchudzanie. 

Przy pomocy soku aloesowego można także poprawić odporność organizmu. Dzięki właściwościom immunologicznym aloesu może być on pomocny szczególnie teraz, gdy dużo osób przeziębia się, choruje na grypę oraz inne infekcje wirusowe.

Sok z aloesu będzie miał również korzystny wpływ na osoby, które chorują na nadciśnienie tętnicze oraz choroby serca. Aloes obniża także zbyt wysoki poziom złego cholesterolu w organizmie. 

Innym wskazaniem do picia aloesowego soku są problemy skórne takie jak: trądzik, suchość skóry oraz jej podrażnienia. Aloes pomoże również w przypadku regeneracji naskórka, występowania ran oraz stanów zapalnych i infekcji w jamie ustnej. Sok z aloesu sprawia, że skóra nabiera młodego wyglądu i jest odświeżona. 

Jak dawkować sok z aloesu?

Bardzo ważne jest, aby zapoznać się z ulotką, która każdorazowo jest dołączona do opakowania produktu. Będzie tam wyszczególnione, w jakiej ilości należy pić sok aloesowy

Zazwyczaj jednorazowa dawka to około 50 ml soku, wypijane przed pierwszym posiłkiem. 

Po otwarciu butelki należy trzymać ją w lodówce.

Sok z aloesu dla dzieci - czy to dobry pomysł?

Zalecane jest, aby przed podaniem soku aloesowego dzieciom do 2 roku życia skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Jaki sok z aloesu wybrać?

Warto kupować sok ze sprawdzonych źródeł np. w aptekach lub sprawdzonych sklepach internetowych jak Lanzaloe. Wtedy mamy gwarancję, że dany produkt jest najwyższej jakości i że jest przechowywany w odpowiednich warunkach.

Na co jeszcze należy zwracać uwagę przy zakupie soku aloesowego

Przede wszystkim na skład. Ważne jest, aby nie zawierał konserwantów, ani innych chemicznych składników. Zawartość aloesu powinna wynosić 100% lub blisko tego. 

Kolejną ważną rzeczą jest proces obierania liści. Najlepiej, aby odbywał się on ręcznie, ponieważ wtedy można bardzo dokładnie wyczyścić roślinę z kolców. 

Następnym elementem, na który trzeba zwrócić uwagę jest to, w jaki sposób sok został wyprodukowany. Wysokiej jakości produkt uzyskuje się poprzez wyciśnięcie go z miąższu aloesu.

Przy wyborze soku aloesowego warto zwrócić uwagę na wszystkie wymienione powyżej aspekty. Trzeba też pamiętać, aby nie przekraczać zalecanej ilości do spożycia. Soku z aloesu nie wolno też stosować zamiast racjonalnego żywienia.

Tylko wtedy mamy gwarancję, że pomoże on nam utrzymać lub poprawić zdrowie i dobre samopoczucie. 

Przewiń