Sok z aloesu a hemoroidy

Sok z aloesu a hemoroidy

Hemoroidy bywają niezwykle bolesne, ale też znacząco utrudniają codzienne życie, wszak nawet siedzenie czy leżenie w wielu przypadkach bywa niemożliwe. Oczywiście tę przypadłość trzeba leczyć. Nie oznacza to jednak, że od razu trzeba zdecydować się na zabieg chirurgiczny. Warto spróbować również w pełni naturalnych sposobów, a dokładnie leczenia hemoroidów sokiem z aloesu. Czas dowiedzieć się więcej na ten temat.

Czym są hemoroidy?

Hemoroidy są to guzki krwawnicze, które wywołane są zapaleniem żył odbytu. Powodują ból, swędzenie, pieczenie, ale w wielu przypadkach może dochodzić również do krwawienia. Dodatkowo samo wypróżnianie bywa bolesne i często po nim pojawiają się skrzepy krwi. Hemoroidy powstają w wyniku nacisku na odbyt i należy wiedzieć, że mogą być wewnętrzne oraz zewnętrzne. Przyczyn hemoroidów może być wiele. Hemoroidy często pojawiają się u osób, które spożywają zbyt małe ilości błonnika bądź też w ich diecie jest zbyt dużo mąki białej. Marskość wątroby czy nieaktywny styl życia to kolejne przyczyny, podobnie jak stosowanie zbyt dużej siły nacisku przy wypróżnianiu się. Te guzki pojawiają się także u kobiet podczas ciąży czy po porodzie. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest więc wiele, dlatego warto zwrócić uwagę choćby na swoją dietę. Jednocześnie nie trzeba od razu decydować się na bolesny zabieg chirurgiczny, gdyż dobrym sposobem jest zastosowanie soku z aloesu.

Sok z aloesu a hemoroidy - co warto wiedzieć?

Aloes ma wiele pozytywnych właściwości, dlatego warto go stosować także na hemoroidy. Otóż wynika to z faktu, iż w swoim składzie posiada aż 75 aktywnych składników, wśród których można wymienić nie tylko witaminy czy enzymy, ale też ligninę. Przyjrzyjmy się więc dokładniej. W aloesie znajdują się enzymy i tutaj szczególnie duże znaczenie ma bradykinaza, która zmniejsza stany zapalne. Warto jeszcze zwrócić uwagę, że minerały takie jak selen, miedź, magnez, wapń, chrom czy potas doskonale działają na układ metaboliczny i jednocześnie zwiększają odporność. Z aloesu można wyizolować glikoproteinę, która ma również doskonałe działanie przeciwzapalne. Kolejną zaletą stosowania aloesu jest fakt, że działa on przeciwbólowo i przeciwbakteryjnie, a to wszystko dzięki aloinie. Sterole roślinne, które zawiera, również działają przeciwzapalnie, a także antyseptycznie oraz przeciwbólowo. Za sprawą auksyny i gibereliny hemoroidy goją się zdecydowanie szybciej. Kwas salicylowy z kolei działa przeciwbakteryjnie, ale też przeciwzapalnie. Wszystko to sprawia, że jego stosowanie jest nie tylko bezpieczne, ale i skuteczne.

Aloes w leczeniu hemoroidów może być naprawdę skuteczny.

Stosowanie aloesu jest uznawane za bezpieczne. Większość osób toleruje go bardzo dobrze, choć w przypadku miejscowego używania mogą pojawić się podrażnienia. Jednak z drugiej strony aloes jest niezwykle skuteczny i jego regularne stosowanie przyspiesza gojenie hemoroidów, ale też pozwala pozbyć się dyskomfortu w postaci swędzenia czy pieczenia. Również krwawienia są zdecydowanie rzadsze, a często wręcz ustępują. Co ciekawe aloes ma również działanie ściągające. Do tego w razie problemów z zatwardzeniem ułatwia wypróżnienie.

Jak stosować aloes na hemoroidy? 

Sok z aloesu możecie pić, ale możecie także nakładać go bezpośrednio na hemoroidy. W tym przypadku należy wiedzieć, że bezpośrednio przed nałożeniem go na żylaki odbytu należy to miejsce dokładnie wymyć, stosując tylko ciepłą wodę z odrobiną gorzkiej soli. Potem wystarczy już tylko posmarować miejsce sokiem bądź też żelem z dodatkiem aloesu i gotowe. Taką czynność należy powtarzać 5 razy dziennie. Oczywiście jak już wspominaliśmy, można pić sok z aloesu.

Aloes do picia a hemoroidy - co warto wiedzieć?

Sok z aloesu ma naprawdę doskonałe właściwości i znany jest z dobroczynnego działania. Przyspiesza przemianę materii, a więc doskonale sprawdza się u osób cierpiących na zaparcia, u których ryzyko hemoroidów jest bardzo duże. Usprawnia działanie kosmków jelitowych i oczywiście wspiera układ immunologiczny. Dzięki temu rany i stany zapalne goją się szybciej. Można więc jasno potwierdzić, że prozdrowotne działanie aloesu jest naprawdę znaczące. Aloe Vera nie tylko leczy stan zapalny, ale i zapobiega powstawaniu hemoroidów. Choć sok uważany jest za bezpieczny, to jednak nie należy go stosować u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią, a także u osób cierpiących na schorzenia jelit oraz nerek. Rzecz jasna najlepiej w razie wątpliwości skonsultować się z lekarzem. Zalecana dawka soku aloe vera to 50 ml i właśnie taką ilość należy wypijać na godzinę przed posiłkiem. Jednocześnie, jeżeli sok z aloesu nie odpowiada Wam w smaku, to zawsze możecie rozcieńczyć go z wodą, ale też postawić na połączenie soku aloesowego z sokiem jabłkowym czy też winogronowym. W ten sposób smak będzie lepszy.

Aloes - babciny sposób na hemoroidy.

Warto wiedzieć, że nie trzeba od razu stosować radykalnych metod leczenia hemoroidów, lecz można postawić na naturę. Doskonałym sposobem na ich leczenie jest ten znany już od wielu lat. Nasze babcie i prababcie na szeroką skalę stosowały sok z aloesu, doceniając jego prozdrowotne właściwości. Regularne stosowanie soku już po kilku dniach przynosi ulgę. Błona śluzowa staje się mniej podrażniona, a świąd odbytu mija. Za sprawą aloesu można pozbyć się także pieczenia odbytu i dodatkowo ból wywołany hemoroidami znika. Wiele osób zastanawia się, czy lepiej zakupić sok z aloesu, czy może go zrobić. Otóż trzeba pamiętać, że liście aloesowe nie mogą być starsze niż 5-letnie, ale nie mogą być też młodsze niż 2-letnie. Warto wybierać takie rośliny, które posiadają boczne pędy. I tutaj doskonale sprawdzi się gatunek Aloe Vera. Aloes wymaga piaszczystej ziemi i jasnego stanowiska, ale jednocześnie szybko usycha, gdy znajduje się w pełnym słońcu. Trzeba też pamiętać o regularnym podlewaniu aloesu. Musi być ono umiarkowane i odbywać się raz lub dwa razy w tygodniu, przy czym trzeba uważać, by nie dopuścić do gnicia korzeni. Liście obcinamy i umieszczamy w lodówce. Po wyciągnięciu liści wydrążamy miąższ, dodajemy wodę, całość blendujemy, a potem przecedzamy. Oczywiście można także zdecydować się na w pełni naturalny sok z aloesu, który w swoim składzie nie ma cukru białego czy też słodzików ani żadnych substancji konserwujących. Dzięki temu jest to produkt w pełni naturalny i naprawdę zdrowy. Po otwarciu należy przechowywać go w lodówce.

Jak widzicie, można zdecydować się na domowy sposób leczenia hemoroidów i rzeczywiście sok z aloesu tutaj naprawdę dobrze się sprawdza. Możecie nakładać sok na chore miejsce albo po prostu pić sok z aloesu. Dzięki temu ból ustąpi, podobnie zresztą jak krwawienie. Zmniejszą się też obrzęki. Na tym zalety się nie kończą, bo naczynia krwionośne będą wzmocnione oraz lepiej uszczelnione, natomiast przepływ krwi się poprawi. Trzeba pamiętać o jeszcze jednej bardzo ważnej rzeczy, że poza działaniem miejscowym aloes zapobiega także powstawaniu hemoroidów, a to za sprawą tego, iż ułatwia wypróżnianie i jest częścią zdrowej i zbilansowanej diety, która jest tak ważna. Warto więc stosować naturalne rozwiązania, które są tak skuteczne i tak bezpieczne.

Przewiń