Domowy antybakteryjny żel do dezynfekcji z aloesem | Blog Lanzaloe

Domowy antybakteryjny żel do dezynfekcji z aloesem | Blog Lanzaloe

Domowy antybakteryjny żel do dezynfekcji z aloesem

W związku ze wzrastającym zainteresowaniem środkami czystości, przedstawiamy prosty przepis na płyn dezynfekujący z aloesem. Domowy żel antybakteryjny można wykonać samodzielnie w 3 minuty. Jedną z wielu zalet płynu jest to, że skutecznej dezynfekcji można dokonać w samochodzie, nawet bez dostępu do wody. 

Ograniczony asortyment i szybko rosnące ceny środków dezynfekujących i w sklepach i aptekach to żaden problem dla osoby, która potrafi wykonać poniższy, prosty przepis na żel antybakteryjny z aloesem. Ponadto aloe vera ma właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybicze, a także wspiera układ odpornościowy. Przy wyborze żelu aloe vera do środka dezynfekującego należy zwrócić uwagę na jakość produktu, tak by zawierał minimum 90% aloesu. 

Jak zrobić żel antybakteryjny z aloesem?


Składniki: 
1. 75 ml spirytusu,
2. 25 ml żelu aloe vera.


Receptura: 

Składniki w odpowiednich proporcjach należy wlać do miseczki i dokładnie wymieszać. Uzyskany produkt można przelać do pojemnika z dozownikiem. Podczas mieszania mogą powstać pulpy aloesu na dnie. Warto nosić przy sobie domowy żel antybakteryjny z aloesem ze względu na panujące wirusy i grypy. Pomoże to zadbać o osobistą higienę i pozwoli czuć się komfortowo. Zalecamy wstrząsnąć stworzonym płynem przed każdorazowym użyciem. 

Domowy płyn dezynfekujący z aloesem

Alkohol szczególnie w czystej postaci wysusza skórę, natomiast aloes dogłębnie nawilża. Aloe v. łagodzi podrażnienia, przyśpiesza gojenie ran i wspiera regenerację naskórka przez pobudzenie produkcji kolagenu. Sam alkohol ma działanie bakteriobójcze. Zaleca się by stężenie etanolu w środku dezynfekującym, wynosiło minimum 65%, tak by było skuteczne i miało działanie przeciwwirusowe. Teraz już wiesz jak zrobić płyn do dezynfekcji z aloesem.

Kiedy warto stosować dezynfekujący żel z aloesem?

+ Gdy dotykamy klamki drzwi,
+ Przed dotknięciem ręką twarzy, 
+ Po sprzątaniu, 
+ Przed gotowaniem, 
+ Po zabawie ze zwierzęciem, 
+ Po wizycie w sklepie, 
+ Po dotknięciu pieniędzy. 

Życzymy Zdrowych i Pięknych Dni, 
Zespół Lanzaloe <3

Przewiń