Aloes na oparzenia, rany i blizny. Sposoby wykorzystania

Aloes na oparzenia, rany i blizny. Sposoby wykorzystania

Jak leczyć aloesem rany i oparzenia?

Aloes jest najlepszym domowym środkiem pierwszej pomocy. Nałożenie żelu Aloe Vera na skaleczone lub oparzone miejsce może znacząco przyśpieszyć proces gojenia się ran. Aloes na oparzenia sprawdza się równie dobrze. Sprawdź, jakie jest jego zastosowanie w praktyce.

Aloes na oparzenia i rany: okłady i zastosowanie

Żel z aloesu doskonale sprawdzi się przy oparzeniach pierwszego stopnia, którego objawem są zaczerwienienie i ból oraz niewielkich oparzeniach drugiego stopnia, przy którym dodatkowo występują pecherze.

Przed nałożeniem żelu należy dokładnie oczyścić ranę, najlepiej pod strumieniem chłodnej wody. Następnie nakładamy Żel na oparzony fragment skóry i powtarzamy ten zabieg wielokrotnie.

Doskonałe efekty przynosi również opatrunek z czystego soku z Aloesu, a dokłaniej nasączona Aloesem sterylna gaza, którą obwiązujemy oparzone miejsce. Na pewno wiesz już o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybiczym tej rośliny, który jest niezbędny do przyśpieszenia gojenia się nie tylko oparzeń, ale również ran. Takie okłady z aloesu na oparzenia sprawdzą się zatem rewelacyjnie.

Kiedy Aloes wysycha, rzeczywiście ściąga tkankę, zamyka ranę i chroni ją przed infekcjami. Dzięki tej właściwości, komórki szybko się regenerują i pomagają w budowie nowych włókien kolagenu, tkanki i elastyny.

.

Wykorzystaj lecznicze właściwości aloesu na rany i przekonaj się, jak wiele bólu możesz sobie zaoszczędzić ♥.

Przewiń