Jak Aloesem leczyć Rany i Oparzenia?

Jak Aloesem leczyć Rany i Oparzenia?

.

Jak Aloesem leczyć Rany i Oparzenia?

Aloes jest najlepszym domowym środkiem pierwszej pomocy. Nałożenie żelu Aloe Vera na skaleczone lub oparzone miejsce może znacząco przyśpieszyć proces gojenia się ran. 

.

Zastosowanie

Żel z tej rośliny doskonale sprawdzi się przy oparzeniach pierwszego stopnia, którego objawem są zaczerwienienie i ból oraz niewielkich oparzeniach drugiego stopnia, przy którym dodatkowo występują pecherze.

Przed nałożeniem żelu z Aloesu należy dokładnie oczyścić ranę, najlepiej pod strumieniem chłodnej wody. Następnie nakładamy Żel na oparzony fragment skóry i powtarzamy ten zabieg wielokrotnie.

Doskonałe efekty przynosi również opatrunek z czystego soku z Aloesu, a dokłaniej nasączona Aloesem sterylna gaza, którą obwiązujemy oparzone miejsce. Na pewno wiesz już o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybiczym Aloesu, który jest niezbędny do przyśpieszenia gojenia się nie tylko oparzeń, ale również ran.

Kiedy Aloes wysycha rzeczywiście ściąga tkankę, zamyka ranę i chroni ją przed infekcjami. Dzięki tej właściwości, komórki szybko się regenerują i pomagają w budowie nowych włókien kolagenu, tkanki i elastyny ♥.

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code
Przewiń