Aloes a atopowe zapalenie skóry. Domowe sposoby na AZS.

Aloes a atopowe zapalenie skóry. Domowe sposoby na AZS.

Skóra w organizmie człowieka pełni wiele istotnych funkcji. Przede wszystkim chroni narządy wewnętrzne i zapobiega dostawianiu się do krwioobiegu alergenów czy drobnoustrojów. Niestety nie u wszystkich bariera ochronna skóry dobrze funkcjonuje. Często pojawia się swędzenie, pieczenie, ale i dyskomfort. Takie objawy najczęściej związanie są z atopowym zapaleniem skóry. Czas poznać domowe sposoby na AZS. Czy aloes będzie skutecznie wspomagał łagodzenie objawów?

Czym jest atopowe zapalenie skóry?

Nim przejdziemy do tego, jak pielęgnować, ale i leczyć skórę przy AZS, czas dowiedzieć się więcej na temat samej choroby. Atopowe zapalenie skóry jest chorobą przewlekłą powodującą stany zapalne. Jednocześnie jest to choroba niezakaźna, a więc nie można się nią zarazić. Obecnie uznawana jest za chorobę cywilizacyjną, gdyż dotyczy tak wielu osób. Powoduje dyskomfort fizyczny, ale i psychiczny. Najczęściej u chorych pojawiają się objawy takie jak: silny świąd skóry oraz atopia. Trzeba też wiedzieć, że choroba pojawia się we wczesnym dzieciństwie. Jednocześnie cechują ją stany emisyjne oraz reemisyjne. Nie do końca też wiadomo jakie są przyczyny atopowego zapalenia skóry. Według przeprowadzonych badań na rozwój wpływają czynniki genetyczne, ale i środowiskowe, a także defekt bariery naskórka. Trzeba też wiedzieć, że wyróżniamy trzy fazy. O niemowlęcej mówimy wtedy, gdy pojawia się do 2 roku życia i co gorsza zmiany mogą obejmować nawet całe ciało. W przypadku fazy dziecięcej zmiany pojawiają się głównie na dłoniach, karku, łokciach oraz kolanach. Dotyczy to dzieci od 3 do 11 roku życia. Wyróżniamy także fazę młodzieżową, gdzie zmiany zlokalizowane są w takich samych miejscach, jak w fazie dziecięcej, ale mogą pojawiać się jeszcze w górnej części ciała i wokół ust. 

Jak leczyć atopowe zapalenie skóry?

Nie ma się co oszukiwać, że istnieją cudowne leki, które sprawią, że atopowe zapalenie skóry zostanie całkowicie wyleczone. Często stosuje się leki immunosupresyjne, choć niestety nie zawsze przynoszą one należyte efekty. Czasami konieczne jest wprowadzenie jeszcze leków przeciwhistaminowych czy przeciwinfekcyjnych, a w przypadku nasilenia się objawów dodatkowo stosuje się leki ogólnoustrojowe. Trzeba jeszcze pamiętać, że niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja i czasem ona przynosi naprawdę dobre efekty. Aloes na AZS przynosi bardzo dobre efekty i często rzeczywiście stosuje się go także w leczeniu. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że jest on bezpieczny. Nie powoduje też efektów ubocznych i co ważne sprawdzi się zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. 

Aloes na atopowe zapalenie skóry - skąd wynika jego skuteczność?

Aloes na atopowe zapalenie skóry wykazuje się ponadprzeciętną skutecznością i to fakt niezaprzeczalny. Jego stosowanie zalecają lekarze, ale również Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych. W czym więc tkwi jego sekret? Musicie wiedzieć, że aloes jest bogaty w związki i substancje odżywcze. Wśród nich możemy wymienić wszystkie witaminy rozpuszczalne w wodzie takie jak choćby witamina C, witaminy z grupy B, a dokładnie B2, B3, B5, B6, B7, B9 i B12. Fakt, że zawiera on kwas foliowy czy pantotenowy zapewnia doskonałą przyswajalność. Oczywiście musimy jeszcze wspomnieć o witaminie A, która łagodzi stany zapalne. Do tego w aloesie znajdują się minerały takie jak cynk, żelazo i wapń, a także magnez, selen i fosfor. Jeżeli sądzicie, że nie może być już lepiej, to pomyślcie tylko, że w aloesie znajdują się związki o właściwościach biostymulujących, które skutecznie pobudzają układ odpornościowy. Możecie oczywiście pić sok z aloesu, ale możecie także postawić na żel aloesowy na atopowe zapalenie skóry. Pozwala on skutecznie zwalczyć chorobę i doprowadzić do jej remisji. 

Domowe sposoby na atopowe zapalenie skóry - dlaczego warto stosować żel z aloesu?

Żel z aloesu niewątpliwie jest bardzo przydatny. Sprawdzi się w wielu chorobach skóry, ale przy AZS jego stosowanie jest wręcz niezbędne. Łagodzi objawy, zapobiega swędzeniu skóry, a gdy pojawia się ból czy dyskomfort, to jej usuwa. Jest to świetny środek oczyszczający, a przy tym nawilżający. Sprawia, że skóra jest odpowiednio nawodniona, ale nadal na tym zalety się nie kończą. Poprzez działanie przeciwzapalne zmniejsza widoczność, ale i nasilenie choroby, a przy tym promuje rozrost komórkowy. Żel aloesowy na atopowe zapalenie skóry wnika głęboko w tkanki skórne i łagodzi podrażnienia, ale co ważne, wchłania się nawet 4 razy szybciej niż woda! Warto też wiedzieć, że ujędrnia i regeneruje naskórek. Dzięki niemu skóra ma lekko kwaśny odczyn, co w znaczący sposób zmniejsza ryzyko nawrotu atopowego zapalenia skóry. Wyciąg z rośliny chroni również przed negatywnymi skutkami oddziaływania promieniowania UV na skórę. Aloes od wieków był uważany za roślinę leczniczą i przeprowadzone badania rzeczywiście to potwierdzają. W leczeniu schorzeń skórnych rzeczywiście najlepiej sprawdza się żel aloesowy, np. na bazie hydrożelowej. Oczywiście jakość produktu ma znaczenie, dlatego warto wybierać żel aloesowy na atopowe zapalenie skóry uzyskiwany z ekologicznych upraw aloesu. Doskonale sprawdza się aloes od minimum trzyletnich roślin, gdyż jego miąższ jest wtedy najzdrowszy. 

Żele aloesowe na AZS - kto może je stosować?

Warto wiedzieć, że liczne badania dotyczące AZS jasno pokazują, że skuteczność żelów na bazie aloesu jest niezwykle duża. Trzeba też wiedzieć, iż są w pełni bezpieczne w stosowaniu. Otóż owszem może pojawić się lekkie pieczenie, jednak nie trzeba obawiać się żadnych innych skutków ubocznych. Z tego też powodu takie żele mogą być stosowane już w przypadku dzieci. Wystarczy tylko nałożyć bardzo cienką warstwę i już skóra jest nawilżona. Regularne stosowanie wysokiej jakości żelów aloesowych sprawia, iż choroba przechodzi w remisję i często nie nasila się przez wiele lat. Stosując regularnie żele na bazie aloesu, zmniejszacie ryzyko swędzenia. Żele aloesowe warto stosować profilaktycznie, nawet gdy choroba nie daje bardzo nieprzyjemnych objawów. Trzeba jednak wiedzieć, że także, gdy pojawia się pieczenie, a skóra jest bardzo podrażniona, to żel jest wyjątkowo skuteczny. Najlepiej stosować go dwa razy dziennie. Oczywiście w razie potrzeby można też częściej. 

Atopowe zapalenie skóry niewątpliwie jest ciężką chorobą. Sprawia, iż samopoczucie się pogarsza i wiele osób zmaga się do tego z kompleksami. Dlatego warto podjąć takie działanie, które sprawi, że choroba przejdzie w stan remisji. I tutaj niewątpliwie bardzo skuteczne działanie ma aloes na AZS. Regularne stosowanie żelu aloesowego sprawia, iż możecie pozbyć się nieprzyjemnych dolegliwości nawet na wiele lat. Pamiętajcie, aby wybierać tylko kosmetyki najwyższej jakości, z aloesu pochodzącego z ekologicznych upraw!  

          

                     

 

Przewiń