Aloes na porost włosów - czy pomaga?

Aloes na porost włosów - czy pomaga?

Każdy kto stosuje aloes, zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele zalet posiada. Można wymienić szereg jego właściwości leczniczych i pielęgnacyjnych, w tym łagodzących, oczyszczających oraz bakteriobójczych, przez co jest on chętnie stosowany przez dorosłych, młodzież oraz dzieci. Pomaga on nie tylko na problemy skórne, ale i również przyczynia się do lepszej kondycji włosów. Jakie właściwości posiada aloes na włosy? Sprawdź, dlaczego warto go stosować!

Jak działa aloes na włosy? Poznaj jego zalety!

Aloe Vera posiada wiele cennych witamin, minerałów oraz enzymów, które których właściwości można wymieniać bez końca. Stanowi on źródło m.in witaminy A, C, B, B12, a w jego składnikach można znaleźć również wapń, cynk, magnez, potas, sód, a także wiele innych minerałów, które łagodzą stany zapalne głowy i korzystnie wpływają na jej ukrwienie. Jakie działanie aloesu na włosy można jeszcze wymienić?
  1. Działanie nawilżające

    W celu zachowania zdrowego wyglądu, włosy potrzebują w pielęgnacji protein, emolientów i humektantów. Aloes należy do ostatniej wymienionej grupy, która odpowiedzialna jest za nawilżenie łuski włosa, a także i skóry głowy. Aloes zatrzymuje wilgoć, pozytywnie wpływając na zdrowy wygląd i kondycję włosów.

  2. Działanie nabłyszczające i wygładzające

    Dzięki odpowiedniemu nawilżeniu włosy stają się błyszczące i wygładzone, a w świetle widoczna jest na nich przepiękna tafla. Jest to bardzo duża zaleta, a zwłaszcza dla posiadaczek długich włosów.

  3. Działanie przeciw elektryzujące i ułatwiające rozczesywanie

    Niekiedy trudno jest rozczesać włosy z uwagi na to, że bardzo się plątają i elektryzują. Aloes skutecznie radzi sobie z tym problemem i sprawia, że pielęgnacja włosów jest dużo łatwiejsza.

aloes na włosy

Czy warto stosować aloes na porost włosów?

Można wymienić jeszcze jedną zaletę stosowania na włosy produktu, jakim jest żel z aloesu - stymuluje on cebulki skóry głowy, a co za tym idzie przyśpiesza porost włosów. Są one wzmocnione, przez co nie kruszą się i nie wypadają, dzięki czemu po dłuższym stosowaniu można zauważyć efekt dłuższych i grubszych kosmyków. Jest to bardzo dobra wiadomość dla osób, które marzą o zdrowych włosach.

Jak stosować aloes na włosy?

Aloes na porost włosów oraz ich wzmocnienie można stosować na kilka sposobów. Jednym z nich jest bezpośrednie nałożenie żelu aloesowego na skórę głowy oraz kosmyki, a następnie potrzymanie go tak przez kilka minut. Zastosowanie żelu w tej formie pozwoli na osiągnięcie wymarzonych efektów w niedługim okresie czasu. Aloes można stosować również w codziennej pielęgnacji skóry głowy i włosów. Kilka kropel żelu można dodać do ulubionej maseczki, a następnie jak zawsze nałożyć go na kosmyki. Żel aloesowy nałożony w takiej formie nawilży włosy, wydobędzie z nich zdrowy blask, a także poprawi ich kondycję.

Aloes można stosować również w codziennej pielęgnacji skóry głowy i włosów. Kilka kropel żelu można dodać do ulubionej maseczki, a następnie jak zawsze nałożyć go na kosmyki. Żel aloesowy nałożony w takiej formie nawilży włosy, wydobędzie z nich zdrowy blask, a także poprawi ich kondycję.

Kto może stosować aloes na włosy?

Aloes na włosy mogą stosować wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek problemy ze skórą głowy oraz włosami. Warto wykorzystać go w celu nawilżenia, odżywienia włosów, a także ich odbudowania. Kluczowe jest jednak zrobienie uprzednio próby alergicznej w celu sprawdzenia, czy roślina ta nie wywołuje żadnych niepożądanych reakcji.
Przewiń