Dlaczego warto używać kosmetyków naturalnych?

Dlaczego warto używać kosmetyków naturalnych?

Odpowiednia pielęgnacja jest bardzo ważna dla naszej skóry. Dzięki niej możemy zachować jej zdrowy i ładny wygląd oraz dostarczać niezbędnych witamin i minerałów. 

W szczególności kobiety lubią używać dużej ilości kosmetyków. Lepiej zadbać o to, aby miały one w swoim składzie produkty naturalnego pochodzenia. W dzisiejszym artykule powiemy, dlaczego warto używać naturalnych kosmetyków.

Dlaczego warto stosować naturalne kosmetyki?

Prosty skład kosmetyków

Kosmetyki pochodzenia naturalnego zazwyczaj zawierają o wiele prostszy i krótszy skład (około 5 związków). Pozwala to na łatwiejsze rozszyfrowanie ich nazw oraz tego, w jaki sposób działają na naszą skórę i włosy. Ponadto ekologiczne kosmetyki z aloesem nie zawierają w swoim składzie SLS-ów. Jak wiadomo substancje te w kontakcie z nawilżoną skórą pienią się co daje uczucie oczyszczenia. Mogą one powodować między innymi podrażnienia i alergie skórne. Dlatego należy ich unikać wybierając dobrej jakości produkty.

Mniejsza zawartość chemii i innych niepożądanych dla skóry składników

W dzisiejszych czasach unikanie wszelkiej chemii jest bardzo trudne. Znajdziemy ją dosłownie wszędzie: w żywności, lekach i suplementach diety, środkach czystości, a także w kosmetykach. Dlatego też stosując naturalne kosmetyki możemy swojej skórze i włosom dać ulgę od toksycznych składników.

Efektywne działanie

Roślinne substancje aktywne, które są podstawowymi składnikami zawartymi w naturalnych kosmetykach wspierają fizjologiczne procesy zachodzące w ludzkiej skórze, wzmacniają jej barierę ochronną, odbudowują oraz pielęgnują włosy i skórę głowy, nie blokują gruczołów potowych oraz nadają skórze zdrowy i lśniący połysk.

Naturalne kosmetyki są o wiele bardziej skuteczniejsze, chociaż zwykle na efekty ich działania trzeba poczekać dłużej. Jednak nasza skóra będzie nam wdzięczna za stosowanie ekologicznych produktów.

Ochrona środowiska

Opakowania, w których przechowuje się kosmetyki naturalne są zazwyczaj wyprodukowane z surowców wtórnych oraz w przyszłości mogą być poddane recyklingowi. Ponadto składniki, z których produkowane są kosmetyki pozyskiwane są w ich naturalnych warunkach środowiskowych bez ingerencji toksycznych środków ochrony roślin. Kosmetyki są produkowane ręcznie i nie zalegają przez długi czas w magazynie. Nie są testowane na zwierzętach, ani nie zawierają szkodliwych produktów pochodzenia zwierzęcego.

Mniejsze ryzyko alergii i podrażnień

Jak już zostało wspomniane w poprzednich podpunktach kosmetyki naturalne dzięki braku składników chemicznych i toksycznych dla skóry oraz włosów powodują mniejsze ryzyko podrażnień, alergii skórnych oraz egzemy. Zawartość tego rodzaju produktów to między innymi łagodne środki myjące, zapachowe oraz emulgatory. Są one zazwyczaj produkowane z ekstraktów roślinnych i olejków eterycznych. Oczywiście ze względu na to, że każdy z nas jest indywidualną jednostką może się zdarzyć, że dany kosmetyk podrażni naszą skórę, ale w takim wypadku z łatwością możemy zamienić go na inny, a w przyszłości unikać danej substancji.

Jak widać kosmetyki naturalne mają wiele zalet. Nie tylko odpowiednio pielęgnują naszą skórę i włosy, nie powodując przy tym nieprzyjemnych podrażnień, ale także dbają o środowisko. Warto zastąpić produkty drogeryjne ich naturalnymi odpowiednikami. Nasza skóra z pewnością będzie zdrowsza i ładniejsza.

Przewiń