Jak oczyścić organizm z toksyn? Detoksykacja organizmu Aloesem.

Jak oczyścić organizm z toksyn? Detoksykacja organizmu Aloesem.

Soka z aloesu a detoksykacja

Aloes jest rośliną, która ma wiele cennych składników odżywczych. Niewątpliwie jest to bardzo ważny dar natury. Wiele osób stosuje go na dolegliwości skórne, w końcu miąższ z liści można aplikować bezpośrednio na wypryski czy podrażnienia. Ale na tym jego zastosowanie się nie kończy, gdyż jest także świetnym sposobem na detoksykację organizmu. Warto tutaj wiedzieć, że ciągły stres, nieprawidłowa dieta, brak snu - wszystko to wpływa na zanieczyszczenie organizmu. Dlatego też warto, a nawet trzeba przeprowadzić detoks organizmu. Bardzo dobrze sprawdzi się aloes, gdyż jego sok jest niezwykle bogaty w aminokwasy, ale też witaminy czy minerały. Takie składniki detoksykujące w aloesie oczyszczają organizm z nagromadzonych toksyn. Sok z aloesu jest bogaty w składniki takie jak witamina A, B1, B2, B6, B12, C i E. 

Usuwanie toksyn z organizmu sokiem z aloesu - co warto wiedzieć?

Aloesowy detoks nie oznacza wcale głodówki, lecz oczyszczenie organizmu sokiem z aloesu z zanieczyszczeń i toksyn. Trzeba tutaj wiedzieć, że aloes znany jest już od wieków. Nawet w starożytności doceniano jego dobroczynny wpływ na organizm. Należy zdawać sobie sprawę, że przyspiesza przemianę materii, ale też reguluje pH soku żołądkowego, co rzecz jasna bywa bardzo pomocne przy nadkwasocie. Łagodzi też stany zapalne zarówno żołądka, jak i jelit. Do tego wspiera odchudzanie. Oczywiście musimy tez wspomnieć, że oczyszczanie organizmu aloesem pozytywnie wpływa na błonę śluzową jelit, a przy tym pozwala na lepsze wchłanianie substancji odżywczych do organizmu. Regularne picie soku z aloesu bardzo dobrze działa na pracę całego organizmu, oczyszczając go.

Jakie jeszcze korzyści z detoksykacji aloesem można wymienić?

Oczywiście detoksykacja bardzo dobrze wpływa na tempo metabolizmu, zapobiega zaparciom, ale też dodaje energii. Niewątpliwie dobroczynny wpływ aloesu oddziałuje też na wątrobę, nerki i skórę. Oczyszcza je, usuwa też z organizmu zbędne metabolity. Sok z aloesu można traktować jak gąbkę, która pochłania toksyny i wiąże wszystkie szkodliwe substancje. Działa też odkwaszająco i pozwala na regulację gospodarki wodno-elektrolitowej. Zatem jak widzicie aloes nie ma tylko zastosowania na skórę, gdyż dzięki piciu soku, który pozwala na detoksykację możecie zyskać lepsze samopoczucie, prawidłową wagę. Pozbędziecie się także zaparć i poprawicie wygląd skóry. 

Oczyszczanie organizmu aloesem 

Większość z nas żyje bardzo intensywnie. Niestety nie wpływa to dobrze na organizm. Bardzo często pojawiają się problemy ze snem, zmęczenie, ale też osłabienie. I właśnie tutaj sprawdzi się detoksykacja aloesem. Sok z aloesu wzmacnia cały układ pokarmowy i pozwala na lepsze przyswojenie składników odżywczych. Likwiduje też bakterie i wirusy, które znajdują się właśnie w przewodzie pokarmowym. Oczywiście musimy też wspomnieć, że działa łagodząco przy dolegliwościach trawiennych. Pomoże więc na bóle brzucha, zgagę, czy refluks. Wiele osób zastanawia się, czy rzeczywiście detoks organizmu jest w ich przypadku niezbędny. Odpowiedź może być tylko jedna i brzmi tak. Trzeba jednak pamiętać, że detoks nie jest dietą odchudzającą. Polega na odtruciu organizmu i usunięciu z niego toksyn, czy zbędnych produktów przemiany materii. Każdy, kto czasem czuje się zmęczony, nawet wykonywaniem prostych prac, ale też zmaga się z bólami brzucha czy niestrawnością powinien spróbować właśnie detoksu organizmu. Wyobraźcie sobie, że detoks zalecany jest nawet u osób, które przez kilka dni spożywały jedzenie śmieciowe. Oczyszczanie aloesem pozwala też odpocząć układowi trawiennemu i świetnie wspiera wątrobę, która jest filtrem dla naszego organizmu. Nie ma się co oszukiwać niezbyt zdrowy styl życia naprawdę obciąża wątrobę, dlatego też stosowanie soku z aloesu będzie bardzo pomocne.

Jak przygotować się do detoksykacji aloesem?

Należy właściwie się do detoksykacji przygotować. Nie chodzi tutaj o to, aby zastosować głodówkę, a do tego prowadzić niezwykle aktywny styl życia. Przede wszystkim należy zrezygnować z dań ciężkostrawnych, takich jak tłuste ryby, wędzone mięso, wołowina czy nabiał. Dodatkowo trzeba zrezygnować z alkoholu czy zbyt dużej ilości kawy. Pamiętajcie też, by po przeprowadzonej detoksykacji aloesem unikać produktów z dużą ilością konserwantów. Mięso należy spożywać maksymalnie 3 razy w tygodniu. Dieta powinna być oparta przede wszystkim na warzywach, które powinny zawsze zajmować 75% miejsca na talerzu. Do tego należy pić przynajmniej 2 litry wody dziennie. Powinno się także rzucić palenie.

Efekty detoksykacji aloesem 

Regularne picie soku z aloesu sprawia, że detoksykacja organizmu przyniesie naprawdę dobre efekty. Warto tutaj wspomnieć, że zredukujecie tkankę tłuszczową wokół brzucha. Niewątpliwie będziecie mieć więcej energii. Ale też praca układu trawiennego będzie sprawniejsza. Przede wszystkim skończą się problemy trawienne, nie będziecie też zmagać się z zaparciami. Poczujecie się zdecydowanie lepiej, a przy tym nadkwasota powinna minąć. Toksyny wydalone zostaną przez jelito grube. Jednak musicie wiedzieć, że detoks z aloesu nie powoduje skutków ubocznych. Badania naukowe rzeczywiście potwierdzają, że sok z aloesu korzystnie wpływa na proces trawienia. Konsekwencją oczyszczenia organizmu ze szkodliwych toksyn będzie również obniżenie cholesterolu, zmniejszenie stanów zapalnych oraz poprawienie odporności organizmu. Aloes działa nawet przeciwnowotworowo. Musicie wiedzieć jeszcze o jednym, a mianowicie, że problemy skórne również mogą być spowodowane zatruciem organizmu toksynami. Jeżeli więc zmagacie się ciągle z trądzikiem czy wypryskami, to sok z aloesu może Wam naprawdę pomóc. Wystarczy tydzień detoksykacji sokiem z aloesu, by poczuć się zdecydowanie lepiej. Również problemy skórne w znaczący sposób powinny zostać zniwelowane. 

Detoksykacja organizmu aloesem jest naprawdę skuteczna i zalecana. Pamiętajcie, by wybierać dobre produkty, a więc np. ekologiczny i stabilizowany na zimno sok z aloesu Lanzaloe.                                        

 

 

Przewiń