DELIVERY IN 24H

Free Delivery from 149 PLN

SATISFACTION GUARANTEE

POSSIBILITY OF RETURN ORDER WITHIN 14 DAYS

Dlaczego warto używać naturalnych kosmetyków?

Dlaczego warto używać naturalnych kosmetyków?

Odpowiednia pielęgnacja jest bardzo ważna dla naszej skóry. Dzięki niej możemy zachować jej zdrowy i ładny wygląd oraz dostarczać niezbędnych witamin i minerałów. 

W szczególności kobiety lubią używać dużej ilości kosmetyków. Lepiej zadbać o to, aby miały one w swoim składzie produkty naturalnego pochodzenia. W dzisiejszym artykule powiemy dlaczego warto używać naturalnych produktów.

 

Prosty skład kosmetyków. 

Kosmetyki pochodzenia naturalnego zazwyczaj zawierają o wiele prostszy i krótszy skład (około 5 związków). Pozwala to na łatwiejsze rozszyfrowanie ich nazw oraz tego w jaki sposób działają na naszą skórę i włosy. Ponadto ekologiczne kosmetyki nie zawierają w swoim składzie SLS-ów. Jak wiadomo substancje te w kontakcie z nawilżoną skórą pienią się co daje uczucie oczyszczenia. Mogą one powodować między innymi podrażnienia i alergie skórne. Dlatego należy ich unikać wybierając dobrej jakości produkty. 

 

Mniejsza zawartość chemii i innych niepożądanych dla skóry składników.

W dzisiejszych czasach unikanie wszelkiej chemii jest bardzo trudne. Znajdziemy ją dosłownie wszędzie: w żywności, lekach i suplementach diety, środkach czystości, a także w kosmetykach. Dlatego też stosując naturalne kosmetyki możemy swojej skórze i włosom dać ulgę od toksycznych składników. 

 


Efektywne działanie.  

Roślinne substancje aktywne, które są podstawowymi składnikami zawartymi w naturalnych kosmetykach wspierają fizjologiczne procesy zachodzące w ludzkiej skórze, wzmacniają jej barierę ochronną, odbudowują oraz pielęgnują włosy i skórę głowy, nie blokują gruczołów potowych oraz nadają skórze zdrowy i lśniący połysk.

Naturalne kosmetyki są o wiele bardziej skuteczniejsze, chociaż zwykle na efekty ich działania trzeba poczekać dłużej. Jednak nasza skóra będzie nam wdzięczna za stosowanie ekologicznych produktów.

 


Ochrona środowiska

Opakowania, w których przechowuje się kosmetyki naturalne są zazwyczaj wyprodukowane z surowców wtórnych oraz w przyszłości mogą być poddane recyklingowi. Ponadto składniki, z których produkowane są kosmetyki pozyskiwane są w ich naturalnych warunkach środowiskowych bez ingerencji toksycznych środków ochrony roślin. Kosmetyki są produkowane ręcznie i nie zalegają przez długi czas w magazynie. Nie są testowane na zwierzętach, ani nie zawierają szkodliwych produktów pochodzenia zwierzęcego.

 

Mniejsze ryzyko alergii i podrażnień

Jak już zostało wspomniane w poprzednich podpunktach kosmetyki naturalne dzięki braku składników chemicznych i toksycznych dla skóry oraz włosów powodują mniejsze ryzyko podrażnień, alergii skórnych oraz egzemy. Zawartość tego rodzaju produktów to między innymi łagodne środki myjące, zapachowe oraz emulgatory. Są one zazwyczaj produkowane z ekstraktów roślinnych i olejków eterycznych. Oczywiście ze względu na to, że każdy z nas jest indywidualną jednostką może się zdarzyć, że dany kosmetyk podrażni naszą skórę, ale w takim wypadku z łatwością możemy zamienić go na inny, a w przyszłości unikać danej substancji.

 

Jak widać kosmetyki naturalne mają wiele zalet. Nie tylko odpowiednio pielęgnują naszą skórę i włosy, nie powodując przy tym nieprzyjemnych podrażnień, ale także dbają o środowisko. Warto zastąpić produkty drogeryjne ich naturalnymi odpowiednikami. Nasza skóra z pewnością będzie zdrowsza i ładniejsza. 

 

 

 

 

 

 

Scroll