Jak Aloesem leczyć Rany i Oparzenia?

Jak Aloesem leczyć Rany i Oparzenia?

„Żartuje z blizny, kto nie zaznał rany.” - William Shakespeare

Aloes jest najlepszym domowym środkiem pierwszej pomocy. Nałożenie żelu Aloe Vera na skaleczone lub oparzone miejsce może znacząco przyśpieszyć proces gojenia.


Aloes doskonale sprawdzi się przy oparzeniach pierwszego stopnia, którego objawem są zaczerwienienie i ból oraz niewielkich oparzeniach drugiego stopnia, przy którym dodatkowo występują pecherze.


Przed nałożeniem żelu z Aloesu należy dokładnie oczyścić ranę, najlepiej pod strumieniem chłodnej wody. Następnie nakladamy żel na oparzony fragment skóry i powtarzamy ten zabieg wielokrotnie. Doskonałe efekty przynosi również opatrunek z czystego soku z Aloesu, a dokłaniej nasączona Aloesem sterylna gaza, którą obwiązujemy oparzone miejsce.


Na pewno wiesz już o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybiczym Aloesu, który jest niezbędny do przyśpieszenia gojenia się nie tylko oparzeń, ale również ran.


Kiedy aloes wysycha rzeczywiście ściąga tkankę, zamyka ranę i chroni ją przed infekcjami. Dzięki tej właściwości, komórki szybko się regenerują i pomagają w budowie nowych włókien kolagenu, tkanki i elastyny.

Miłego Tygodnia,

Zespół Lanzaloe

Scroll