12 Korzyści Stosowania Oleju Arganowego

12 Korzyści Stosowania Oleju Arganowego

12 Korzyści Stosowania Oleju Arganowego

Szczęście to po prostu dobre zdrowie i zła pamięć.
-Ernest Hemingway

1. Sprawia, że włosy stają się miękkie, bardziej lśniące i jedwabiste.

2. Naprawia rozdwojone końcówki i sprawia, że włosy stają się proste. Zapobiega kędzierzawieniu włosa. *

3. Olej Arganowy składa się z w 80% z niezbędnych kwasów tłuszczowych, które usuwają objawy przedwczesnego starzenia się. Udowodniono, że stosowanie Oleju Arganowego zmniejsza głębokość zmarszczek, przywraca młodzieńczy blask i elastyczność skóry, przyśpiesza regeneracje zdrowych komórek skóry i likwiduje plamy starcze.

4. Poprawia wygląd Paznokci! Niezdrowe paznokcie, to nie tylko nieestetyczny wygląd, ale także pożywka dla bakterii i infekcji grzybiczych. Olej arganowy ma naturalne właściwości przeciwbakteryjne, które pomogą przywrócić Twoim paznokciom zdrowy i piękny wygląd.

5. Olej Arganowy nie zatyka porów, dlatego stosowany jest np. przy leczeniu trądziku. Zwiększa także poziom nawilżenia skóry.

6. Działa złuszczająco, śmiało może zastąpić mikro dermabrazje. Wszystko, co trzeba zrobić to wymieszać 5-10 kropel oleju arganowego z łyżką cukru brązowego. Sam olej arganowy zawiera witaminę E, która doskonale nawilża skórę.

7. Zawiera antyoksydanty, które leczą uszkodzone komórki i łagodzą stany zapalne.

8. Pomaga w zrównoważeniu skóry tłustej i suchej.

9. Kilka kropli sprawi, że wargi pozostaną miękkie, nawilżone i sprężyste.

10. Likwiduje rozstępy! Gdy stajesz się Mamą, mogą pojawiać się rozstępy, ale im wcześniej zadziałasz tym lepiej. Olej Arganowy zwiększa elastyczność skóry, dzięki witaminie E. Zwanej także witaminą młodości!

11. Olej Arganowy zawiera kwas linolowy, z grupy omega-6, który stosowany jest do leczenia nowotworów, redukcji tkanki tłuszczowej i przyczynia się do redukcji „złego” cholesterolu. Zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób starczych: demencji, choroby Alzheimera, miażdżycy, choroby zwyrodnieniowej mózgu.

12. Stosowanie w diecie kwasów omega-6 znacząco pomaga zwalczać depresję, ponieważ dotyczy to ponad 25% osób przed 27 rokiem życia. Należy zastanowić się nad konsumpcją powyższych tłuszczy, które znajdziesz w rybach (łosoś..), orzechach (wyłącznie włoskie! Odradzamy spożywanie orzechów ziemnych, ponieważ może to prowadzić do miażdżycy tętnic. Olej z orzeszków ziemnych jest aterogenny, ponieważ zawiera lektynę. Z pozoru ten zdrowy orzech wcale taki zdrowy nie jest.) Omega – 6 znajdziemy w oleju arganowym i oleju lnianym.

W 1998 roku las arganowy został wpisany przez UNESCO, jako rezerwat biosfery.
*Pamiętaj, żeby stosować olej arganowy na lekko wilgotne włosy! 

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code
Scroll